Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2014

8.11.2014 se konal 1 ročník Hádecké voříškiády pořádané KK Zetor v nové sportovní hale. No zimu a prostor pro vystavovatele nebudu komentovat. Kelly nastoupila do kategorie fena bez PP do 40cm. Nastoupilo celkem 8 fenek. Nejdřív individuální posouzení a poté běh a běh a běh. Sem myslela že vypustím duši. Kelly získává krásné 2. místo.

Myslím že úspěšné zakončení výstavní sezony. A teď už jen výcviky mantrailingu :-)

 

 

img_20141108_113543_1.jpg

 

 

8.10.2014 jsme si dali sraz v Medlánkách opět pocvičit MT. Sešlo se nás celkem 7 lidí a 6 pejsků. Kelly si na začátek střihla kratší stopu s jedním lomem a zvládla ji na jedničku bez jediného zaváháni.

Druhá stopa katastrofa. Stopa začla na štěrkové cestě, Kelly se něchtěla rozejít, pořád se motala do kola a dělala blbosti, musela jsem jí třikrát vrátit nazpátek k pachovce, pak se konečně rozešla, ale zatáhla mě špatně, tak že sem nás musela vrátit zpátky na cestu a pak jak by jí do zadku střelily se opřela do postroje a kladeče i s lomem našla.

Třetí stopu sem jí zkazila já, špatně jsem pochopila kam kladeč šela a Kelly ztáhla ze správného směru. Až sme prošli čtvrtku lesa, sem se rozhodla Kelly znovu dovést k pachovce a opět jak když do ní střelí, mně bez jediného zaváhání dovedla ke kladečovi, jooo věř svému psovi aneb za blbost se platí.

Na konec jsem Kelly dala jen dvě odbíhačky, aby jsme nezdar zakončili pozitivně. MT zdar :-)))

 

 

 5.10.2014 jsme se vydali do Bzence kde se konal 9. roční Happy dog day. Zde jsme ještě na voříškiádě nebyli. Psi byli rozděleni na rozpoznatelná plemena do 50cm a nad 50cm bez rozdílu pohlaví.  Součástí této kategorie byli i psi s PP. Dale byli voříšci bez rozdílu výšky a pohlaví. V kategorii do 50cm nastoupilo celkem 21 pejsků. Pan a paní rozhodčí si nás volali vždy po pěti do kruhu, kde si každého pejska prohlédli a pak jsme oběhli pár koleček, rozhodčí vybrali tři pejsky kteří postoupili do semifinále, poté  nám poděkovali a vzali si další pětku.

 

 

p1060227.jpg

 

 

Po posouzení celé naší kategorie zůstalo celkem 14 semifinalistů. Nastoupili jsme opět do kruhu, tentokrát po sedmi. Rozhodčí opět vybrali z každé semifinálové sedmičky tři pejsky, kteří postoupili do finále. Když sem viděla co bylo vybráno, moc nadějí sem si nedělala, neb mezi finalisty byl i výtěz minulého ročníku, no ale bojovat se má až do konce. Kelly krásně spolupracovala, krásně přenášela váhu v postoji i krásně klusala.

 

 

p1060298.jpg

 

A pak sme zůstali jen tři, rozhodčí nám poděkovali a řekli že se pořadí trojky dozvíme až na konci, aleee bedna nás neminééééé. Pak nás poprosili o poslední kolečko, aby se ujistili ve správnosti svého rozhodnutí  a pak čekat. 

A je to tu. Vyhlášení vítězů. Jak sem zjistila pohár dostanou jen první místa, jinak medajle a já chtěla pohaaar :-)

Vyhlašovat se začlo od konce. Třetí místo ne, druhé taky ne a jupí Kelly je první z 21 psů do 50cm s i bez PP :-)))))

 

 

p1060310.jpg

 

 

 

30.9.2014 se konal velký trénink MT s Lubošem. Sraz byl v Medlánkách. Byli jsme rozděleni po pěti na dopoledne od 14hod a další půlka přišla na 17hodinu. Kelly chodí už úplně slepé stopy, kdy ona ani já nevím kde se kladeč schoval. Nejdřív šla kratší stopu. Na začátku po nasumování pachu kladeče si ověřila lokalitu a pak bez zaváhání mně táhla po stopě, pak najednou zahnula ostře doleva do kukuřičného pole a já si v hlavě řekla a doprčič, co tam chytla za pach zvířete a ono hle, byl tam ukryt kladeč, no supeeer.

Pak si Kelly vyzkoušela tzv. kolíky. To si čtyři osoby stoupnou za sebe asi v dvoumetrovém rozestupu, pátá osoba vydráždí psa, odhodí pachovku a utíká podél lidských kolíků a stoupne si na konec řady. Účelem je aby pes rozeznal daný pach kladeče a v řadě osob jej označil. Druhá etapa je stejná, akorát kladeč si stoupne jako předposlední, aby se pes neučil že ta správná osoba je vždy poslední.

Druhá stopa byla záludná. Z jednoho místa vyšly dvě osoby a Kelly měla rozeznat podle pachovky správnou stopu a vydat se po ní. I to po prověření zvládla pěkně a kladeče našla.

Poslední stopa byla opravdu dlouhá a do kopce, jsem myslela že padnu.  Kelly jednou zaváhala a štěkla si na Luboše, ale po povelu se opět vrátila na stopu a krásně nás dovedla až ke kladeči. Nakonec jsme od Luboše ještě dostali pár pokynů jak pracovat se stopovačkou a jak si dávat pozor aby jse nepošlapali stopu kladeče a jelo se domů.

 

 

27.9.2014 jsme se vydali na voříškiádu do Bohdalic. Počasí nám moc nepřálo, sice nepršelo, ale bylo všude mokro. Na místě jsem se dozvěděla že sloučili malé a velké feny bez PP.  Do kruhu nás nastoupilo celkem sedm. Páni rozhodčí, jeden znich byl veterinář  a druhý údajně ezinárodní rozhodčí posuzovali dost zajímavým způsobem. Pejsky nenechaly vůbec klusat, ale pouze chodit pomalou chůzí i jejich přístup se mně celkově nelíbil. No a pak když řekli že Kelly získává za své bílé zuby o stupeň nižší známku a i za předvedení sem šla vcelku do kolen. No a celkově nám to hodilo 4. místo :-) Tak snad příště :-) Fotečky bohužel nemám.

 

 

 

24.9.2014 jsem s Marcelkou z MT měla sraz na parkovišti u ZOO, od kud jsme pak jely na cvičák do Kníniček, kde už na nás čekala Simča a Markétka a Terezka a šly jsme cvičit vyhledávání. Nejdříve jsme šly do blízkého lesíku, kde si Kelly střihla dvě kratší stopičky na rozehřátí. Vede si holka čím dál líp, jen ta panička. Pak jsme se přesunuly na louku a pokračovaly ve stopování. Kelly si nevedla špatně, zvládla i menší lomy i delší stopy. Nakonec nám Markétka dala jeden testíček a to, zda Kelly označí i stojící osobu či se bude snažit hledat někde osobu ukrytou a tesk zvládla na jedničku :-)))))

 

 

 

21.9.2014 se konala voříškiáda v Židlochovicích aneb Židlochovický hafík.

Kelly nastoupila do třídy psi střední do 50 cm bez rozdílu pohlaví. Nastoupilo celkem šest pejsků. Kelly byla už vcelku utahaná a nechtělo se jí moc běhat ani stát, ale podařilo se nám vyběhat 2. místo.

 

 

img_4392.jpg

 

 

Pak jsem nastoupila s Ráchelkou do třídy veteránů kde nastoupilo 8 pejsků bez rozdílů výšky a pohlaví. Ráchelka krásně běhala a i stála a pro krásný pohyb jak nám prozradila paní rozhodčí, Ráchelka získává 1. místo.

 

 

img_4277.jpg

 

Tak že naprosto vydařený víkend :-)))

 

 

 

p1060170.jpg

 

 

 

20.9.2014 jsme se vydali do Chropyně, kde se konala III. Chropyňská vořškiáda.  Zde jsem měla Kelly nahlášenou kromě výstavy i do závodu v poslušnosti v kategorii pokročilí. Poslušnost se skládala z cviků podle zkoušky ZOP a navíc tam byl přidán aport předmětu. S Kelly nastoupilo celkem sedm závodníků, vylosovala jsem nám číslo 3. Začínalo se cvikem přivolání. To Kelly naprosto sabotovala a přivolala jsem jí asi až na třetí pokus, ale pak šlapala jak hodinky :-) až na tem povel vstaň, kdy si řádně nestoupla.  Náděj na bednu sem si nedělala. Odcvičilo se, a teď nás pro rovnost bodů ještě s jedním cvičícím pejskem volali, aby se rozhodlo kdo získá potřebný bodík navíc. Rozstřel proběhl v obratech u nohy. Kelly krásně spolupracovala a vše dala na první povel a přesně sedala. Kdež to druhý pejsek potřeboval opravy a povely navíc. Tak že hurá, Kelly vyhrála rozstřel :-) Získala 55 bodů z 60ti možných. A začly se vyhlašovat výsledky závodu. Nejdříve byli vyhlášeni začátečníci. Pak jsme přišli na řadu mi pokročilí. Aaaaaa, Kelly získává krásné druhé místo.

 

 

dsc_0396.jpg

 

 

 

Asi po půlhodinové pauze začla výstava. Kelly nastoupila do kategorie malé feny. S Kelly nastoupilo celkem 9 fenek. Paní rozhodčí byla pečlivá, všechny fenky prohlédla, prošahala. Dali sme si pár koleček a pak paní rozhodčí vybrala 5 fenek a opět běh. Kelly ale dneska krásně běhala i stála v postoji. Poté vybrala se třetí a druhé místo a pak se rozhodovala o prvním. Zůstaly sme tam tři, já s Kelly, pak bíglík a čivava. Moc nadějí sem si nedělala a hurááááá. Kelly získává 1. místo.

 

 

dsc_0349.jpg

 

 

 

Pak jsem nastoupila s Ráchelkou do třídy veteránů, kde nastoupilo celkem 10 pejsků bez rozdílu pohlaví a výšky. Bylo už strašný vedro, tak že se Ráchelce moc nechtělo běhat, ale zvládla to. A Ráchelka získává krásné 2. místo.

 

 

10616709_980599241966630_8190891040136984999_n.jpg

 

 

Po odposuzování všech kategorii, se šlo o celkového výtěze voříškiády. nastoupilo 8 vítězů. Nejdříve jsme se všichni seřadili a daly pejsky do postojů. Rozhodčí si každého pejska znovu prohlédly a nechali oběhnout kolečko. Vedro bylo strašný. Myslela sem že asi padnu, neb se běhalo jedno kolečko za druhým a pokaždé někoho rozhodčí vyřadily a pak sem si uvědomila že jsem tam zůstala já s Kelly a pán s vlčákem. Ten byl opravdu nádherný a opět kolečka, už sem fakt nemohla. Sem tam sem slyšela že diváci chtějí Kelly :-))) A pak se začlo odpočítávat, neb paní rozhodčí se nemohly rozhodnout a tedyyy tři, dva, jedna a výtězem celé výstavy tedy BIS se stává Kellýýýýýýýýýýýý. Jupí i slzy se mně vedraly do očí. Nádherný pocit to byl :-)) Pogratulovat a předat pohár nám přišla i paní starostka Chropyně :-)))

 

 

dsc_0569.jpg

 

 

 

14.9.2014 se konala voříškiáda v Křenovicích. Kvůli špatnému počasí se šešlo opravdu málo pejsků. Kelly jsem měla nahlášenou do třídy veteránů. Do kruhu nastoupilo celkem 6 pejsků. Naštěstí v té době nepršelo :-) Paní rozhodčí nás nechala nejdřív proběhnou a pak si jednotlivého pejska prohlédla a prošahala. Po odposuzování posledního pejska co byl s náma v kruhu sme si mysleli že se dovíme výsledek a ono ejhle, pořádí bude prozrazeno až na konci voříškiády. Tak že jsme čekali dál neb jsem měla ještě nahlášenou Ráchel a to do kategorie psi s PP. Než přišla Ráchel na řadu, tak začlo opět vydatně pršet, ale než přišla Ráchel na řadu, tak přestalo. S Ráchelko nastoupilli celkem 4 pejsci. Opět kolečko, prohlídka a opět si počkáme na výsledek. Pak proběhly soutěže jako podoba pána a psa, pejsek šikulka a dítě a pes. Najdnou za mnou přiběhla kamarádka Kačka, zda bych jedné holčičce nezapůjčila jednu z mých holek. Volba padla na Ráchel. Krásně jim to šlo, Ráchelka s holčičkou krásně spolupracovala.

Konečně došlo na vyhlašování výsledků. Kelly si ve třídě veteránů vyběhala krásné 3. místo.

 

 

img_5833-----kopie.jpg

 

 

Ráchelka ve třídě s PP krásné 1. místo

 

 

img_5845-----kopie.jpg

 

 

 

a v soutěži Dítě a pes si s holčičkou vyběhala krásné 3. místo.

 

 

img_5849-----kopie--2-.jpg

 

 

Tak že úspěšný den :-)

 

 

 

p1060113.jpg

 

 

 

11.9.2014 jsem s Kelly vyrazila na další trénink mantrailingu. Sraz byl u hradu Veveří. Počasí nám moc nepřálo, lilo jak z konve. Ale psi musí pracovat za každého počasí, tak trénink nebyl zrušen. Sešlo se nás celkem pět lidí a pět pejsků. Kelly si opět střihla odbíhačky a na konec kdy už byla opravdu tma se jí schovala jedna osoba kdy jí Kelly viděla odcházet, ale neviděla kam se schovala. A Kelly se s tím krásně poprala a dokonce vypracovala lom :-) Už se mooc těšíme na další výcvik.

 

7.9.2014 se konal opět trénink mantrailingu. Trénink vedly Zuzka a Romča, obě již zkušené mantrailingistky. Tento krát jsme se sešli v Bystrci. Kelly si opět střihla pár odbíhaček. Jednu na louce a pak jsme se kvůli teplu přesunuli do lesa. Všechno byly jednoduché odbíhačky, které Kelly s velkou chutí vypracovala

 

3.9.2014 jsme se sešli na výcvik tentokrát v Medlánkách a sešlo se nás opravdu hodně, asi osm cvičících. Kelly opět jednoduché odbíhačky a nakonec si střihla jednu kdy viděla kladeče odbíhat, ale neviděla kam se schoval. Přes mírné zaváhání, si myslím že to zvládla :-)

 

28.8.2014 jsme se sešli u hradu Veveří. Sešlo se nás celkově pět ženskejch, holky si daly složitější stopičky a já s Kelly opět odbíhačky

 

 

10457805_725502390856591_7349280341402928133_n.jpg

 

 

21.8.2014 sem zorganizovala takovej minitrénink. Sešli jsme se opět v Kohoutovicích. Jelikož jsme byli jen tři, tak jsme dali jen odbíhačky a jeli dom :-)

 

 

 

14.8.2014 jsem vyrazila s Kelly na náš třetí trénink mantrailingu. Tentokrát jsme měli sraz v Mariánském údolí u restaurace u Raka. Trénink vedla Markétka. Vyšli jsme do lesů a utábořili se. Já s Kelly opět odbíhačky a holky složitější stopičky.

 

 

6.8.2014 jsem se s Kelly vydala na druhý trénink Mantrailingu. Sraz byl v Bystrci. Trénink vedla Romča. Kelly si opět střihla odbíhačky a na konec jednu složitější, ale očividně vůbec nevěděla co dělat, tak že se vrátíme k jednoduchím odbíhačkám, neb na Kelly je to ještě brzo a ještě jí asi nepřecvaklo že musí hledat konkrétní osobu  a ne vyštěkávat každého koho uvidí :-)

 

 

p1060078.jpg

 

 

1.8.2014 jsem objevila mantrailing. Což je vyhledávání konkrétní osoby podle jejího pachu, který pes nasumuje z věci která hledané osobě patří. řekla sem si proč to nezkusit. Není nutné zkládat zkoušky, ani účastnit se pravidelně výcviku. Tak že pro nás super. Sraz byl v Kohoutovicích u hotelu Myslivna. Trénink vedla Markétka, která se mantrailingu věnuje něco přes rok. Nejdřív nám vysvětlila o co jde a co vše budeme potřebovat a pak se šlo na věc. Kelly už má nějaké zkušenosti z pološného vyhledávání, ale jak nám bylo sdělono, může jí to být spíš na škodu, neb při plošném vyhledávání pes označí každou živou či mrtvou osobu, kdež to u mantrailingu musí najít konkrétní osobu. Tak uvidíme jak se s tím Kelly popere :-)

 

 

dsc_0024.jpg

 

 

12.7.2014 se konaly Brněnské psí dny. Holky jsem měla nahlášeny no voříškiádu. Kelly do veteránů bez PP a Ráchel do veteránů s PP.

S Kelly nastoupilo asi 6 fenek. Paní rozhodčí byla pečlivá, nejdříve posoudila pejsky v klusu, poté si brala každého individuálně, pejska prošahala, zkontrolovala zoubky. Kelly se opět krásně prezentovala a vyběhala si krásné 1. místo.

 

 

dsc_6454.jpg

 

 

S Ráchel nastoupil do kruhu ještě jeden pejsek o to italský chrtík, měl nastoupit ješte jeden kokřík, ale ten se bohužel nedostavil. Paní rozhodčí opět nechala proběhnout pejsky, pak individuální posouzení, moc sem si naděje nedělala, neb chrtíkovi bylo 13 let, tak sem si říkala že první bude určo on, ale neeee a Ráchelka si odnáší krásné 1. místo.

 

 

dsc_6531.jpg

 

 

Po polední pauze se běželo o Nej psa s PP, bez PP a voříška. Bohužel neběželo se v jednom kruhu, tak že sem si Kelly vzala já a Ráchelku šel vystavovat páneček :-) Panečkovi se moc nedařilo neb Ráchelka chtěla jít za mnou a nechtělo se jí běhat, tak že bez umístění. Zato mně s Kelly se dařilo. Nastoupili výtězové jednotlivých kategorii, celkem 6 výtězů. Paní rozhodčí byla opět pečlivá a já myslela že při běhu už vypustím duši :-)

A nakonec Kelly získává 3. místo Nej pes bez PP :-)

 

 

dsc_6602.jpg

 

Počasí bylo až moc nádherné, ještě že tam byly stromy pod které se dalo schovat :-) Jinak naprosto skvěle strávený den.

 

 

21.6.2014 se konala voříškiáda v Kyjově. Kelly nastoupila do kategorie malý pes bez PP. Celkově nastoupilo s Kelly 12 pejsků. Pan rozhodčí pečlivě prošel všechny pejsky, pak sme oběhli pár koleček. Kelly krásně spolupracovala v běhu i postoji. Pan rozhodčí nakonec vybírá tři pejsky a mezi nimi i Kelly. Jupí, bedna nás nemine :-) A hurá Kelly získává krásné 1. místo :-)

 

 

10472207_10201251266722828_1995297869_n.jpg

 

 

 

 

25.5. 2014 se konala v KK Rybníček voříškiáda. Kelly nastoupila v kategorii malý pes bez PP. S Kelly nastoupilo celkem 10 pejsků. Paní rozhodčí byla poctivá. Nejdřív koukla na pohyb, pak prohlédla zoubky a stav pejska. Kelly při jednom kolečku už toho měla dost a rozhodla se odejít z kruhu, tak že se mi vyvlékla z vystavovačky. To sem si řekla, že už nemáme nárok na umístění, ale hle. Kelly získává 1. místo :-)

 

 

dsc_0028.jpg

 

Poté se volil nej pes bez PP kdy Kelly nastoupila s vítězkou kategorie velký pes bez PP maďarskou ohařkou a vítězem ze štěňátek jezevčíkem- Opět kolečko, postoj. Velké naděje sem si nedělala, neb maďarka se krásně prezentovala aaaaaa ejhle, Kelly získává opět 1. místo :-)

 

 

dsc_0033.jpg

 

Následoval běh o celkového výtěze Rybníčku kdy Kelly nastoupila s výtězem voříšků. Zde sem už nastupovala, že vyhraje voříšek jak to bývá na voříškiádách pravidlem. Ale zázraky se dějí a paní rozhodčí za vítěze Rybníčku vybírá Kelly. Tak že Kelly se stává absolutním vítězem voříškiády. Jupí :-))))

 

 

dsc_0035.jpg

 

 

 

17.5.2014 Se konala v Šaraticích voříškiáda.

S Kelly nastoupilo 15 fenek a s Ráchel 21 pejsků. I přes krásné posudky na bednu nedosáhly, hold konkurence byla velká. I tak sme si užili prima den a i to počasí vydrželo. Tak příště zas :-))

 

Rachelle Schönez - přehlídka psů s PP- klidná povaha, přátelský temperament, oddaná spolupráce, výborná srst, skvělá v pohybu

 

 

10364591_10201067371005550_2011674237_n.jpg

 

 

Kelly - malá fena bez PP - výborná kondice, výborná spolupráce s majitelkou, klidná povaha, výborná úprava a stav srsti

 

 

10374165_10201067345244906_1476408136_n.jpg

 

 

 

 

10.5.2014 se konala v Kosticích voříškiáda.

Kelly nastoupila v kategorii malá fena bez PP a získává krásné 1. místo ze čtyř nastoupených fenek a velmi krásný posudek.

 

10339024_10201025996011201_979059099_n.jpg

 

Ráchelka nastoupila v kategorii veterán s PP kteří byli nakonec přiřazeni k veteránům bez PP. Odnáší si krásný posudek a celkově 5 místo ze sedmi nastoupených pejsků.

 

 

dsc_1004.jpg

 

 

 

1.5.2014 se konala Májová voříškiáda pořádaná VFU Nový Dvůr.

Kelly nastoupila v kategorii veterán bez PP a získala krásné 2. místo.

 

 

dsc0517.jpg

 

Ráchelka nastupila v kategorii přehlídka psů s PP a získala krásné 2. místo z devíti nastoupených pejsků.

 

dsc0791.jpg

 

 

26.4.2014 se konala voříškiáda v Hranicích na Moravě. Kelly nastoupila v kategorii velký pes bez PP. Ve skupině byli celkově tři, ještě jedna zlatá kokřička a kavalírek. Rozhodčí posuzoval přísně a pečlivě. Kelly nakonec boduje a získává 1. místo.

V závěrečné soutěži o nej psa bez PP byli vybráni tři pejsci z velkých psů a tři pejsci z malých psů a těchto šesti se pak vybýralo. Kelly získává krásné 2.místo :-) Celkově naprosto vydařený den.

 

 

p1050989.jpg

Kelly vítěz třídy

 

dsc_9711.jpg

 

Kelly 2. místo Nej pes bez PP

  

voriskiada_hranice_2014_323_kopie.jpg

 

 

 

 

 

29.-30.3.2014 se konala dvoudení výstava DuoCACIB Nitra. Ráchel po oba dny nastoupila do třídy veteránů. V sobotu posuzovala slovenská rozhodčí Janeková Jana, ta Ráchelce zadala V1 a krásný posudek. V neděli posuzoval polský rozhodčí Weron Grzegorz, který též Ráchelce zadal V1 s krásným posudkem. Ráchel tímto splnila podmínky pro zadání titulu Veterán šampion SK.

 

 

 

1972426_10203719267164879_781573941_n.jpg