Jdi na obsah Jdi na menu
 
18.11. 08 Ahojky, tak panička se mi konečně věnuje. Má totiž dovču, tak chodíme na procházky, cvičíme poslušnost, prý si na mně nachystala na příští rok pár dalších zkoušek, tak uvidíme. Jinak to u nás nádherně voní. Panička totiž peče cukroví a nadává mi, že se jí pletu pod nohama. Já totiž pečlivě hlídám, jestli jí něco náhodou neupadne. Ale jak hlídám, tak nic. Ale panička přeci jen neodolala mým kukadlám a kousek cukrovíčka mi dala. Mňam. Taky uklízí, prý aby na vánoce bylo čisto. Sem zvědavá zda dostanu i já od ježíška. vždyť sem byla přece tůůůůůůůůůůze hodná. Panička si, ale myslí něco jiného. Prý sem pěkně vyčůraná. Pche. Já? Jak bych mohla. Haf
7.11.08 Ahojky, u nás se nic nového neděje, panička je pořád v práci a ne mně prdí. Akorát sem se byla v uterý ostříhat a jsem na chvilku zase krása nesmírná a voňavá a panička ke mně pořád čuchá. Asi jí už z té práce straší ve věži. Nemůžem chodit ani na cvičák, ach jo. No ale snad bude líp a nebo se alespoň připojíme na nějakou procházku.18.10.08 Dnes sme byly ještě s dalšíma lidičkama podpořit Athoska na národní výstavě psů v Brně. Athosek dostal V1 CAJC. Moc moc gratulujem.
15.10.08 včera večer jsme si se známýma dali sraz u cvičáku v Komíně a vyrazili společně na delší vycházku. Bylo celkem sedm pejsků i se mnou, a to Airinka, Natynka, Aimeenka, Rousienka, Cherrynka a Alienka. Pejsani se pěkně vyběhali a my protáhli své končetiny. A nakonec sme to završili posezením v pizzerii Ponorka a dali si dobrou večeři.
6.9.08 v kempu Obora na přehradě proběhla voříškiáda a výstava psů bez PP i s PP.

Kelly soutěžila v kategorii feny bez PP, v třídě otevřené. V kruhu s pěti pejsky se umístila jako druhá. Dostala medajli a nějaké dobroty. Z posudku rozhodčí: vyvážená hlava, dlouhý krk, pevná kostra, krásná lesklá srst, velmi pěkné vytrimování, výborné předvedení. A v kategorii Nejlépe upravený pes získala též druhé místo, za něj pohár a opět dobroty. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo chvílemi až moc, ale byla to příjemně strávená sobota. Příští rok opět zas:-)) Fotečky od pořadatelky zde.3.9.08 Proběhly na našem cvičáku 2.srandozávody. Zůčastnilo se 10 pejsků se svými pánečky. Bohužel já s Kelly nedopadla dobře, skončili sme na 10. místě, tak snad příště se nám povede lépe. Úkoly byly hodně zajímavé.  Fotečky zde.


1. úkol byl co nejrychleji k sobě přivolat pejska z druhé strany cvičáku. Pejsci běhali po třech. Pejsci byli odvedeni na opačnou stranu než stáli jejich páničci, a na povel rozhodčího Toma, byli vypuštěni a za silného povzbuzování páničkama měli co nejrychleji doběhnout k nim. Udělovaly se body podle pořadí jak který pejsek doběhl.

2. úkol spočíval v nalezení co největšího počtu psích tyčinek, které byly rozmístěny po cvičáku. Celkem jich bylo sto, ale některé stačili už pejsi najít a sníst. Já jich našla s Kelly osm.

3. úkol spočíval v poznání plemena pejska pouze pohmatem. Byly nám zavázany oči a museli sme poznat přivedeného pejska jen hmatem.

4. úkol byl vědomostní test, otázky byly z kynologie, i znalostí o cvičáku.

5. úkol spočíval v napsání básničky, která musela obsahovat jméno psa, žrádlo, inteligence a pániček. Některé básničky byly opravdu povedené.

6. úkol byl slalom. Spočíval v proběhnutí překážek v co nejkratším čase. První překážka byl skok vysoký. Druhá překážka byla slalom mezi tyčkami jako je v agility, třetí překážka bylo podlezení i s pejskem pod nízkým stolem, za čtvrté bylo provedení obratů v pravobok, levobok a čelem vzad, pátý úkol bylo prokličkování mezi stromy, pak pejsem musel všemi packami vyskočit na stolek a poslední úkol byl vypít hrnek vody a do pusy si dát pět piškotů a hurá do cíle.

Byl to příjemně strávený večer, kdy se všichni dobře bavili a pro pejsky to bylo něco jiného než přísné povely. Prostě super27.7.08 Jupí,  Kelly zcela dobrovolně začala nosit králičí kůži na aportu, dobrovolně aport bere ze země i z ruky. Činku zvládá s naprostým přehledem. Ještě jednou Jupí, byla to fuška, ale musím poděkovat svému tátovi, kterej ji zvládl přesvědčit, když panička byla na ni tak zlá:-)) Obrazek

Zdravím, musím se pochlubit, v neděli 22.6.2008 sem úspěšně složila zkoušky BH (zkouška doprovodného psa) s počtem 54 dosažených bodů z 60 možných a speciální cviky prospěla výborně.


19.6.2008 Tak dnes sem oslavila své druhé narozeniny. Od paničky sem dostala dobrůtky a hračky, prostě super.Haf, haf

v sobotu 31.5 sem se  vrátila s paničkou z týdení dovolene ve Zbraslavy u Brna. Byl to týdení výcvikový kurz na koních. 

V neděli se začla panička balit a všimla sem si, že balí i moje věci, pořád tak zmateně pobíhala po bytě a skládala nějaké věci do obří tašky a pořád si cosi mumlala pro sebe, asi aby na nic nezapoměla. Pak mi oznámila, že jedem ke koním. S koníkama se už znám a vím, že je potřeba uhýbat před jejich silnýma nohama, jejich kopnutí pěkně bolí, mám s tím už zkušenost, ale já sem hold nepoučitelná, ale to až potom. V pondělí ráno panička vše odnesla do auta i mně a čekalo se ještě na její kamošku a pak odjezd směr Zbraslav. V pořádku sme dorazili a na ranči nás už očekávali, ubytovaly sme se a jak  se trošku zpamatovaly, tak nás Tom (majitel stáje)volal na první vyjížďku. To mě panička nechala zavřenou v pokoji, což sem jí  jasně vytím dala najevo, že s tím nesouhlasím, ale nic platné. Za hodinu dojely celé zničené, ale já měla energie na rozdávání. A tak mi panička řekla, že příště jedu s ní. Abych si tak nevyskakovala.

Příští den ten slib splnila, nejdřív to bylo v pohodě, koníci šli krokem, pak ale šli do klusu, to sem jim ještě taky stíhala, ale s cvalem to bylo horší, pokud to bylo po rovince, tak se to ještě dalo, ale jekmile začli cválat do kopce, tak sem přestala stíhat, ale naštěstí brali na mně ohled a necválali moc dlouho. Byla to fuška, navíc bylo strašný horko a tak sem se s velkou radosti a k paniččině nevoli velice ráda vyválela v každé kaluži, kterou sem potkala. Sice s jazykem vyplazeným, ale zvládla sem první vyjížďku s přehledem. Vrátili sme se do stáje, já jak to prasátko. Panička mě ani nechtěla pak pohladit.

Ale nebyly to jen vyjížďky, bylo potřeba se i koníky postarat. Před vyjížďkou se koníci museli pěkně vyčistit a po vyjížďce je bylo potřeba napojit a pokud bylo velký vedro, tak se jim dopřála i pěkná sprcha.Odsedlat a oduzdit, to panička už zvládala, ale opačně to bylo horší.

Koníci se taky příváděli nebo odváděli po vyjížďce na pastvu. Někdy se před vyjížďkou pokud byli dlouho na pastvě museli pořádně prohnat, to pak se dvounožci pak s vazákama v ruce se snažili koníky honit z jedné strany ohrady na druhou a já se celá šťasná proháněla s nima, ale jednou sem se nějak připletla koním pod nohy a dostala kopitem přes záda, strašně sem brečela a panička místo toho aby mě utěšovala, mi ještě nadala, taková nespravedlnost, ale od té doby sem se od kopit držela pěkně daleko.

Vyjížďky sem tedy obsolvovala společně s paničkou a její kamarádkou a Tomem, který je učil jak správně ovládat koníky. Někdy, když bylo moc velké horko, mě nechala panička v pokoji, ale to sme se pak na oplátku šly projít k jednomu rybníku, kde sem si dosytosti zaplavala a učila se aporty z vody, což mě opravdu velice bavilo. Pak sem s nima paničku pořád otravovala, zatímco ona se chtěla opalovat, chi.

Ale jedno si panička pochvalovala, večer sem byla vždycky ze všech těch vjemů tak unavená i nožky mě boleli, že sem lehla a spala jak zabitá až do rána, sem tam sem prý v noci knikla a nebo hýbala ve spánku nožičkama, asi sem ve snu něco honila, ale ráno sem byla opět plná elánu, což o paničče a její kamošce  říct nemůžu, stěžovaly si jak je bolí zadek a nohy.

Dovolená byla super i panička si odpočinula a já se vyběhala, prostě příroda, lesy, to v městě není a tak se mi ani nechtělo zpátky, ale každá dovolená jednou skočí, a tak v sobotu sme se začly balit, rozloučily se s kvělými obyvateli ranče a vydaly se směr Brno.

 

Zdravím, mám další novinku,

18.5.2008 se mi podařilo složit další zkoušky a to ZZO s počtem 57(60) bodů a speciální cviky s hodnocením ,,prospěla výborně"

Na BH nakonec s paničkou jdu až 22.6. do KK Zetor, tak uvidíme jak pochodíme tam.


11.5.08 Sem si s paničkou udělala výlet do ZOO v Brně. Šly jsme se kouknout na medvíďata. Jen co sme prošly bránou, jsem navětřila tolik pachů. Jen co sme vyšlapaly kopeček, sem začala koukat kolik je tu prapodivných zvířat a ty velké kočky co na mně koukaly za sklem. Nevěděla sem kam dřív strčit svůj čumák. Bylo strašné horko, ale naštěstí v zoo myslí i na nás a po cestě byly nachystané misky s vodou pro pejsky. Byl to super den.


A další úspěch: 27.4.2008 jsem na voříškiádě ve Šlapanicích vyhrála 1. místo v kategorii malá fena. Z 23 fen různých ras i voříšků. A dostala jsem nádherný zlatý pohár a ještě i dobrůtky. Posudek paní rozhodčí prý  lahodil paniččině uchu: Vzhled: angl. kokršpaněl, Srst: dlouhá, upravovaná, Oko: tmavé, Povaha: přátelská, Zvláštní kouzlo: roztomilý ušák, Předvedení: vynikající. Počasí se  po chladném ránu vylouplo do parádního horka.  Pejsků se šešlo opravdu hodně. Prostě supr den. Fotečky od pořadatelů zde


19.4.2008 Ahojky, tak se mi to povedlo, v sobotu 19. 4. 2008 jsem úspěšně složila zkoušky ZOP v KK Králově Poli, a to, světe div se, za plný počet bodů (100)! Panička se tomu sice hodně divila, ale já jsem holt šikovná. Teď mi ale panička navymýšlela další zkoušky, a to ZZO, na které jdeme (za předpokladu, že se naučím aportovat) 17. 5. zase do KK Královo Pole, a pak budou ještě BH, které jsou 24. 5. ve Velké Bíteši. Tak mi držte pěsti, ať paničku nezklamu a podaří se mi je udělat.
A ještě společně s mojí paničkou gratuluji Nelince a její paničče, které úspěšně složily zkoušky za plný počet bodů s námi. Zkouškám zdar!!!


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář