Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2013

30.11.2013 se konala na Slovensku DUO CACIB NITRA DOG.

Ráchelka byla opět přihlášena do třídy veteránů, kde nastoupila jediná. Krásně se předváděla i stála. Získává výbornou a krásný posudek. A tímto Ráchel rozběhla běh o titul Veterán šampion SK. Tak snad se zadaří a březnová dvoudení Nitra nám splní potřebné dvě výborné a dáme ho :-)

 

67989_744520622229259_73943955_n.jpg

 

 

9.10.2013 Ráchelle Schönez byl oficiálně přiznán titul Veterán šampion ČR

 

p1050805.jpg

 

 

 

5.10.2013 se konala v Českých Budějovicích MVP na kterou sem měla přihlášenou Ráchel. Byla to poslední výstava kterou jsme potřebovaly k završení k získání titulu veterán šampion ČR. Ráchel opět nastoupila do třídy veteránů, opět byla ve třídě sama. Posuzoval pan Petr Studeník. Ráchel získává nádherný posudek a pochvalu od pana posuzovatele. Jelikož i v jiných barevných varietách byli veteráni, tak se pak běželo o titul BOV. Rozhodovalo se mezi třemi veterány. Bohužel tentokrát Ráchelka nezabodovala a titul si odnáší zlatá fenka.

Ale Ráchelka tímto dnem úspešně splnila podmínky pro udělení titulu Veterán šampion ČR

 

p1050780.jpg

 

 

 

15.9.2013 se konala voříškiáda v Křenovicích. Na místě sme zjistili že se pejsci nerozdělují podle pohlaví, tak že v kategorii bez PP do 40cm  nastoupilo celkem 15 pejsků, mezi nimi i Kelly. Posuzovatelka prohlížela opravdu poctivě, Kelly se dostává do užšího výběru pěti pejsků. Bohužel dnes se jí nedařilo a na bednu nedosáhla.

 

dsc_1647.jpg

 

 

Ráchel nastoupila do kategorie psi s PP opět bez rozděleni pohlaví. Celkově nastoupilo 6 pejsků, ani zde se nám nedařilo.

p1050750.jpg

Obě holky dostaly krásné posudku, ale hold na bednu to nestačilo, tak snad příští rok.

 

 

7.9.2013 se konala NVP v Brně. Ráchelka opět nastoupila do třídy veteránů. Ve třidě byla opět jediná, ale opět okouzlila paní posuzovatelku Jindřišku Bendovou a získává krásný posudek : 8letá černá fenka ve výborné výstavní kondici, ve všech směrěch odpovídá standartu plemene. Jelikož ve zlatých kokrech nastoupila do veteránů ještě jedna fenka, utkaly se holky spolu o titul best of veterán - BOV. Byla ve mně malá dušička, neb hlasy lidu nám říkaly že nemůžeme tuhle fenu porazit, aleee světe div se a Ráchel získává BOV. No prostě mazeec. Pak Ráchel ještě nastoupila s ostatními nej veterány o ,, Nejhezčího veterána dne" Zde jsme se bohužel nedostaly ani do užšího výběru, tak třeba příště, ale i tak skvělý úspěch, nečekala sem to :-)

 

1001588_582177015182331_576912724_n.jpg

 

 

 

1.9.2013 se konala 12 krajská výstava psů pořádané KK Zetor v Brně. Byla to moje první ofiko výstava psů s průkazem původu. Ráchel byla nahlášena do třídy veteránů. V této třídě byla jediná. Posuzovala Mgr. Ovesná. Ta byla z Ráchelky nadšená a podle toho i ohodnotila : 8letá fena předvedena ve výborné kondici, kompaktní, dosud s výborným pohybem, pěkné oko, nůžkový skus, elegantní v pohybu a zadala V1, VT. Poté Ráchel nastoupila o nej veterána feny. Celkově nastoupilo 5 fenek. A Ráchel získává krásné 2. místo.

První zkušenost byla v poho. Uvidíme jak se nám povede na NVP v Brně a MVP Českých Budějovicích. Snad uspějeme a podaří se nám vyběhat ,, Český veterán šampion"

 

dsc_1220.jpg

 

 

13.7.2013 se konaly Brněnské psí dny, jejíchž součástí byla i voříškiáda. Kelly byla nahlášena do kategorie malá fena bez PP. Do kruhu nastoupilo celkem 15 fenek. Kelly bylá moc šikovná a získává krásné 1. místo. Poté nastoupila první místa ze tříd malá/velká pes/fena, štěňata, veteráni a zde Kelly ukořistila krásné druhé místo.  Tak že skvěle strávený den i počasí nakonec vyšlo :-)

 

dsc_4257.jpg

 

 

26.5.2013 se konala voříškiáda na cvičáku KK Rybníček v Brně. Sešlo se asi na 35 pejsků. Kelly nastoupila v kategorii pes bez PP do 40cm. Nastoupilo celkem pět pejsků. Posuzovala oficiální rozhodčí. Kelly získala krásné první místo.

 

p1050102.jpg

 

18.5.2013 se konala voříškiáda v Rosicích. Kelly nastoupila v kategorii malá fena bez PP. celkem nastoupilo 14 fenek a nakonec se tato skupina rozdělila na půlky. Kelly obsadila krásné 2. místo z 6ti fenek a v kategorii železný voříšek se umístila na 6. místě z 24 soutěžících pejsků.

 

p1040959.jpg

 

 

 

11.5. 2013 se konala voříškiáda v Šaraticích. Zde byla Kelly nahlášena do kategorie malá fena bez PP a Ráchel fena s PP.  Kelly nastoupila do kruhu ještě s jednou fenkou bišonka. A získala krásné 1. místo. Pak nastoupili výtězové ze skupin pes/fena malý/ velký bez PP, celkem tedy dvě fenka a dva pejsci a volilo se o nekrásnější plemeno bez PP a zde Kelly získala 1. místo. Pak všichni vítězové ze všech skupin bez PP, voříšci, junioři, handicap, veterání a běželo se o celkového výtěze. Zde bohužel Kelly na bednu nedosáhla a nedařilo se nám ani v soutěži psí duo. Počasí se umoudřilo, ale i když bylo zataženo, tak nepršelo. Krásně zorganizovaná voříškiáda.

 

p1010863.jpg

 

 

 

8.5.2013 jsme jeli na voříškiádu do Pohořelic. Kelly byla nahlášená v kategorii fena bez PP bez rozdělení výšky. Nastoupilo celkem 8 fenek. Kelly získala krásné 1. místo. Pak se začlo soutěžit. Soutěž se jmenovala Zábavný trojboj. Skládala se z agility překážek, přivolání na čas s rušivými vlivy a aport vajíčka. Kelly získala 1. místo v aportu vajíčka a celkově dosáhla na 3. místo v zábavném trojboji. Opět skvěle strávený den i ten déšť počkal až se odposuzovalo.

 

img_4028.jpg

 

 

 

27.4. 2013 jsme se vydali do Hranic na Moravě na naší první letošní voříškiádu. Kelly nastoupila v kategorii bez PP. Pejsci byli rozděleni do několika skupin dle velikosti. Tentokrát bez rozdělení na pes nebo fena. Kelly nastoupila do skupiny ve které byli tři pejsci a to kavalírek a ještě jeden kokršpaněl, oba to byli pejsci. Kelly se podařilo získat krásné 1. místo. Pak veškerá první místa z 3. kruhu což bylo asi jedenáct pejsků se běželo o cenu rozhodčího. Volil se bohužel jen jeden pejsek a zvítězil jack russel teriér. Pak sem Kelly s Ráchel měla nahlášené do soutěže psí duo, ale tady se nám nezadařilo a jelikož sem si blbě přečetla propozice, tak sme se nezůčastnili finále o nej psa bez PP. Tak příště. Počasí se krásně vydařilo a byl to skvěle strávený den

 

dsc_4121.jpg